6 maja 2026

Ogólnopolskie Święto Kominiarzy (Wrocław 2026)

Gospodarzem Ogólnopolskiego Święta Kominiarzy w 2026 roku był Wrocław.

Uroczystości poprzedził Zjazd delegatów Krajowej Izby Kominiarzy na którym Prezes Marcin Ziombski podsumował ostatni rok oraz przedstawił perspektywy działania na rok 2027.

W trakcie Zjazdu odznaką Stella Magna Artibus Technics przyznaną przez Stowarzyszenie Kominy Polskie uhonorowani zostali zasłużeni Mistrzowie Kominiarscy: Piotr Pacyna, Jan Budzynowski oraz Józef Waszek.

Tegoroczne obchody związane ze świętem św. Floriana zgromadziły setki kominiarzy z kraju oraz gości zagranicznych m.in. z Niemiec, Estonii i Łotwy. Kulminacyjnym punktem wydarzenia była uroczysta parada kominiarzy, która po mszy świętej we wrocławskiej katedrze przeszła ulicami Ostrowa Tumskiego do Rynku.

W przemarszu uczestniczyły poczty sztandarowe, orkiestra oraz przedstawiciele organizacji kominiarskich z całej Polski.